PR-TALKS ВІД SEMANTRUM

У четвер, 26 липня, піар-фахівці Києва і не тільки зібрались на PR-talks поговорити про критерії вимірювання ефективності піар-кампаній та KPI фахівців.
Захід було організовано Semantrum та інтелектуальним простором mOre, за підтримки Української асоціації зі зв’язків із громадськістю.
Надія Перевізник, незалежний консультант, яка на заході виступала у ролі модератора, розпочала дискусію видатною цитатою Білла Гейтса «Якби у мене був останній долар, я би витратив його на піар».

Сергій Бондаренко, президент Групи компаній «ЛІГА» та засновник сервісу Semantrum виступив з вітальним словом, у якому зазначив:
«Піар – це немов конструкція з тисяч, а то й з мільйонів пов’язаних між собою повідомлень, яка плаває у Всесвіті. Цю конструкцію, кожний елемент якої є носієм інформації та ставлення аудиторії до цієї інформації, можна і необхідно вимірювати. І, вимірюючи ефективність піар-кампаній, ви бачите, як ви впливаєте на людей. Ми – не піарники, ми – спеціалісти, які займаються машинним навчанням, штучним інтелектом, системами по обробці інформації; ми готові задіяти всі свої знання, щоб допомогти вам, піар-спеціалістам, у вирішенні відповідних задач.»

У той же час голова Української Асоціації зі зв’язків з громадськістю (UAPR) Оксана Рудюк закликала колег ділитися рецептами: як вимірювати себе, стати більш ефективними і корисними, вміло відстоювати свою роль і позицію в компанії. «Те, наскільки оцінка ефективності роботи піарника важлива і болюча тема, PR-спільнота відчула на нещодавній зустрічі з гуру піару Полом Холмсом … Всім нам доводиться доводити своїм босам важливість нашої роботи для компанії. Це вічна дискусія всередині компаній в боротьбі за бюджети і вплив на суспільство. Особливо між PR і маркетингом », – позначила вона проблемні моменти роботи PR-фахівців.

Всі без винятку PR-фахівці відзначають, що вважають фундаментальним в своїй роботі вимір ефективності PR-кампаній через моніторинг інформаційного поля – це основний інструмент. Моніторинг може бути щоденний і щотижневий, а головне – має бути грамотно проаналізований і коректно трактований. У зв’язку з цим Сергій Бондаренко – засновник Semantrum, який сьогодні використовують у своїй роботі PR-фахівці, запропонував учасникам PR-TALKS позначити нові, додаткові метрики, які можуть бути їм корисні.